LinkedIn se stal nepostradatelnou pomůckou všech majitelů firem, manažerů a profesionálů obecně. Vzestup této platformy s sebou, ale přináší i své problémy. Jedním z nich je nárůst falešných účtů, které napodobují reálné osoby a snaží se z lidí vymámit peníze.
V tomto příspěvku se ponoříme hluboko do světa falešných a podvodných účtů.
Identifikace falešných účtů
Většina podvodů na sociálních sítích je cílená na emoce a LinkedIn není výjimkou. Konec konců, kdo by nechtěl zázračně zbohatnou, nebo okamžitě vyřešit svoje problémy a pokud jsou tyto informace od samozvaného experta na toto téma, tak je to ještě lákavější.
Jak rozpoznat podvodný účet od reálného?
Nedokončené profily a nenahrané nebo generické profilové obrázky
Falešné profily mívají nedokončené nebo nesmyslné profily. Informace na těchto profilech bývají nekompletní a fotografie stockové. Jedním z častých nedostatků na těchto profilech bývá nedostatek detailních a velmi specifických informací.
Nereálné sliby a propagační obsah
Falešné a podvodné účty se většinou snaží zaměřit na co největší masu lidí a co nevíce jich oslovit, proto absurdní tvrzení a slibují hory doly. Přesto, že naslibují, co vše je jejich produkt schopen vyřešit, tak většinou vynechají detaily o samotném produktu. Reální profesionálové na LinkedInu se snaží vybudovat si vztah s potencionálními zákazníky.
Takže buďte opatrní, protože pokud nabídka zní až moc dobře s největší pravděpodobností má svůj háček.
Nesmyslné navazování konexí
Falešné účty se snaží většinou cílit na všechny, nezáležíc na oboru či specializaci. Buďte opatrní a zkontrolujte si profily lidí předtím, než jim odpovíte. Berte to jako prevenci, protože pokud se nedostanete do styku s falešným účtem, tak mu samozřejmě nenaletíte.